Co mi COVID dal, co mi vzal.

čtvrtek 19. listopadu 2020

 Hezký den.
 Nebudu psát ani který den to je, protože sama tento článek dávám dohromady už několik týdnů, možná měsíců. Přemýšlela jsem nad tím, co mi vlastně ta teď pro nás známá nemoc dala nebo naopak vzala. Možná si říkáte co by ti tak asi mohla dát nebo vzít, ale když si to vezmu zpětně i s první vlnou, tak mi to dává několik bodů dohromady. Ráda bych se o to tady s Vámi podělila. 

Tímto jen upozorňuji, že nečekám a nepíši tento článek za účelem natáhnout lidi na blog, instagram nebo kamsi co si. Je to spíš jen o tom, že dost lidi si neuvědomují, kolik lidí je na tom stejně, jako oni sami. 

zdroj - pinterest

Faktem je, že pro mě tento přínos nemoci nemá jen špatné vlivy, ale i dobré. Začneme tedy těmi dobrými. Ke každému Vám něco napíšu. Nebudu brát první, druhou nebo jaká že už je to vlna?! Prostě píšu!

Co mi COVID dal:

Těhotenství: Tímto nemyslím otěhotnění jako takové, ale i to samozřejmě, jen to není tak důležité. Znáte takový to, jak se říká, že vše se děje z nějakého důvodu? Tak tohle přišlo vlastně zkrátka úplně tutově! V první vlně jsem byla skoro půl roku doma se synem na ošetřovačce. Už v první vlně jsem se dost stresovala, zda mi v práci vůbec ještě drží místo, zda semnou vůbec počítají. Byla jsem ujišťována, že ano, že jsem v práci potřebná, ale moje mysl mi říkala něco jiného. Teď trochu do intimnosti. Ať se kdykoli stalo, že jsem měla nechráněný sex nebo se stalo ,,jedna kapka a budeš taťka", tak se to nikdy nestalo, dokonce i první dítko nebylo hned na první dobrou..... Proč Vám to píši? Protože tohle těhotenství bylo na první dobrou. Stalo se to, já nic netušila, ale nepřišla menstruace a já zrovna týden na to měla nastoupit po ošetřovačce do práce. Oala na testu byly dvě čárky! Já přišla do práce a moje obavy o vyhazovu se stali pravdou, ale já mohla použít obranu! ,, Nemůžete mě vyhodit - jsem těhotná!" Bum! Jasně raději bych byla, kdybych mohla nadále normálně pracovat, chodit do práce a nic neřešit a o svém těhotenství říct až tehdy, kdy za námi bude první trimestr, ale bránit jsem se musela. Pane bože, mám doma dítě, mám poplatky a představa, že mě vyhodí? NE! Doufala jsem, že bude vše v pořádku.Vyhodit mě nemohli, nemůžou. Takže pro mě tohle bylo velké +!

Pečení: Nikdy jsem nebyla taková ta žena, která by pekla, ale covid mě naučil. Co doma? Sedět na zadku a čekat až to jednou chytnu? Ne! Pořídila jsem si robota a začala péct poctivé buchty, domácí pečivo a bavilo mě to. Teď jsem se toho trochu vzdala, ale stále věřím, že robot je tu k využití!

Zahrada: Ano i zahrada se stala přes jaro - léto mou vášní a nikdy jsme neměli tak krásně upravenou a ozdobenou zahradu jako tento rok, protože jsem byla doma, vymýšlela, jak to tady udělat hezčí. Byla jsem víc v zahradnictví než kdekoli jinde.

Home office: Ano díky home office, který nám firma umožňuje jsem své zrovna né bájové těhotenství prožívala a prožívám doma v klidu. 

Aby jsme nebyli jen u těch dobrých vlastností co mi covid dal, tak pojďme na to, co mi taky vzal!

Kontakt s lidmi: Nemluvě o tom, že teď opravdu nevídám nikoho jiného než jen rodinu, nejde o to, že by mi to vadilo, pane bože to ne, ale chybí mi kontakt s kamarády, kolegy. 

Nemoc: Nedávno jsem chytla šílenou angínu a zánět dutin. Můžu Vám říct, že mi nikdy nebylo hůř. Jenže?! Pro paní doktorku jsem byla automaticky nakažená tou skvělou, zázračnou nemocí, takže hurá na testy, které naštěstí byly negativní. Ale?! Říkala jsem si už na jednu stranu, že kdyby byly pozitivní, aspoň bych věděla co mi je, takhle jsem byla úplně ztracená, dokud mi nebylo řečeno, že antibiotika, které jsem dostala na angínu, jsou i na léčení zánětu dutin, který mi nejspíš rozjely starší zapomenutý zánět dutin. Oala, ano existují i jiné nemocni než je covid a na to velké % lidí bohužel zapomnělo.

Uzavřená sama v sobě: Hodně mě trápí jedna věc. A to, že jsem se díky tomu, že je vše zavřené, omezené a jsem jen doma, tak jsem se šíleně uzavřela sama v sebe. Hodně jsem si vybudovala závislost na svého přítele, rodinu a na sebe, ale kamarádi/ky šli docela stranou, aniž bych bohužel chtěla. Mé tělo, má mysl se uzavřela. 

Nevěřím: Bohužel jsem v takové té fázi, kdy vládě a celé této době nevěřím a nerozumím. Nevím a nevyznám se v tom, co se tady vlastně děje. Nevěřím těm číslům, nevěřím tomu! A to nevím jestli je výhra nebo prohra. Ano mám strach, velký. Roušku beru už jako rutinu a bez ní nedám ani ránu, jenže dřív jsem nedokázala z domu odejít třeba bez telefonu, teď doma nechám klidně telefon, ale hlavně musím mít roušku. Nevím, musíme se opravdu chovat jako v Číně? Možná si klepete na hlavu, že jsem úplně blbá, ale pane bože, přesně se jim povedlo to, aby jsme byli podělaný strachy.

Mohla bych tady vypisovat ještě X bodů co mi COVID dal nebo vzal, ale myslím si, že jsem vypsala to pro mě dost důležité. 

Jak to máte Vy? Vnímáte na sobě nějaké změny? 
9 komentářů

 1. Toto období je velmi těžké pro všechny! Přeji ti mnoho síly a drž se. Nezbývá nám než doufat, že to brzy bude lepší!

  OdpovědětVymazat
 2. Ve většině bodů bych se s tebou shodla. Těhotenství je určitě nádherná změna ve tvém životě a moc ti to přeji! :) Jinak angínu jsem letos prodělala dvakrát, i když jsem roky předtím sakra dlouho nebyla nemocná. Vinu na tom určitě mají ty otravné roušky, jelikož se prokázalo, že v nich našli několik bakterií a i zlatého stafylokoka, kterého mi posledně našla doktorka ve výtěru. Téhle době také nerozumím, už mi vše leze na nervy a nezbývá jen doufat, že to brzy bude celé za námi. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aha, vidíš o tom, že v rouškách je něco špatně jsem ani neslyšela.... No tak se pak není čemu divit. Musíme čekat :(

   Vymazat
 3. Zajímavý článek, pěkně si vyjádřila své pocity, ve kterých určitě hodně lidí souzní (alespoň v některých teda). Je to opravdu těžké období pro nás všechny převážně psychicky. Také už se modlím, ať nám rok 2021 přinese pozitivnější vlnu života! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo také si myslím, že né každý s tím jde takto ven :-) snad bude dobře

   Vymazat
 4. Skvělé psaní, beru odběr. Co se týče kovidu, taky mám pořád nějaké chmury, jako bych se neměla z čeho radovat. Ale doufám že to časem přejde, až bude zase jaro a svítit sluníčko tak snad

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji! :-) Doufejme, věřme, že bude jen lépe

   Vymazat
 5. Upřímný a osobní článek, takové mám ráda, zajímají mě pocity ostatních, ale moc jich na blogách není. Já se teď nejvíc těším na sluníčko, to mi chybí (včera už konečně vykouklo). A věřím, že už bude jenom lépe. Upřimně mě pomohlo to, že si každý měsíc udělám raost jednou věcí, po které jsem toužila. Je to taková moje pomocná berlička v těhle časech.

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za Váš čas, který jste věnovali tomuto komentáři :-)