Letní / Zimní čas

sobota 7. listopadu 2020

Krásné sobotní poledne. 
Nějak jsem přemýšlela nad tím, jestli mám raději letní nebo zimní čas. Napadlo mě se o tomto tématu trochu rozepsat, protože si myslím, že na světě je tolik lidí kteří to mají stejně, ale naopak, kteří to mají obráceně. 
Ráda bych se s Vámi podělila o to, proč zrovna já mám třeba radši zimní čas. Faktem je, že se o hodinu déle vyspíte, to je asi ten hlavní faktor, proč většina z nás má raději čas zimní, ale jen kvůli tomu to opravdu nemám. 
Řekla bych, že po mě osobně mají oba dva časy dost velké pro a proti.

Letní čas: Štve mě, že najednou spíme o hodinu méně, logicky. Pak mě ale zas hřeje v těle to ranní světlo, zpěv ptáčku, horké rána, kdy můžete vyjít jen v šatech a dlouhé večery. 
Zimní čas: Pro mě jak jsem psala, velké +, že spíme o hodinu déle, hodně se to prokázalo v tomto roce, který je docela hektický, tak jsem to na sobě pozorovala hned od prvního dne změny času. Miluju podzim jako jedno z ročních období asi nejvíc. Miluju ty barvy, atmosféru, kterou si doma každý vytvoří po svém. Co mě zas bere dech jsou ty krátké večery, kdy máte v 17h už tmu jak v noci. Ráno jsem sice čilá, ale za to večer jsem dříve unavená.

Takže jak jsem psala, opravdu pro mě oba dva časy mají + a -, ale kdyby se mě někdo zeptal, tak zimní čas je pro mě rozhodně lepší.

Jak to máte vy? 

 

18 komentářů

 1. Taky jsem byla vždycky spíše příznivce zimního času, jen mě štve, jak se to pořád dvakrát za rok mění, mohl by zůstat jen jeden čas, klidně ten zimní :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo přesně. Vůbec bych se tomu zimnímu času nebránila :)

   Vymazat
 2. Ja si asi nedokážem vybrať. Páči sa mi, že máme oba a dúfam, že sa to nezmení a jeden nezrušia.
  xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vím, že se o tom dost mluvilo, že by měl být jen jeden, ale jak to bude? Kdo ví.

   Vymazat
 3. taky mám radšji zimní čas :)

  www.libenanovakova.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Mě je asi popravdě jedno, jaký čas máme. Na každém mám ráda něco, ale je fakt, že ten zimní mi přijde více magický. Mám ráda takové to brzké zimní stmívání, zvláště před Vánoci, kdy je ta atmosféra kouzelná. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně. Oba mají své pro a proti, ale ten zimní asi víc pro :)

   Vymazat
 5. Já jsem také spíš pro zimní, ale všichni kolem zase letní. No uvidíme, co nakonec bude platit, až tu změnu zruší :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Já bych byla pro zrušení tohoto :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý to má jinak :) pro mě mají oba nějaké pro i proti :)

   Vymazat
 7. Pár let zpět bych asi řekla, že miluju léto, ale poslední dobou si užívám úplně každé roční období. Každé je totiž kouzelné trochu jinak <3 Momentálně si přeju, aby nám letos na Vánoce napadl sníh, jsem velká milovnice vánočního času a nemůžu se opět dočkat prosince!:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je krásně napsané, a vlastně s tebou souhlasím. Každé období má v sobě nějaké kouzlo :)

   Vymazat
 8. Já jsem asi jedna z mála, která změnu letního času na zimní a naopak vůbec nevnímá, většinou se o této změně dozvím jen díky mamce, která to hodně řeší, ale mně se to nijak nedotýká :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za Váš čas, který jste věnovali tomuto komentáři :-)