Jsem máma / 1. měsíc

pondělí 17. května 2021

 


Utíká to jako voda a 1.měsíc už je za námi. Já jsem se rozhodla, že Vám to tady shrnu. 
Co se týče Tadeáška jako miminka, tak je to velmi usměvavé miminko, o tom žádná, ale nemůže mít stále jen úsměv na tváři, to neumí snad nikdo. 
Vzhledem k tomu, že jsme od narození na umělém mlíčku, tak jsme dost dlouho hledali to pravé, ale co si budem, je jich na trhu tolik, že to pravé snad nikdy nenajdeme. 
V porodnici jsme začínali na sunaru, po kterém se nám Tadeášek šíleně vztekal, nedokázal se vykakat a bolelo ho tím pádem bříško. Po dohodě s pediatričkou jsme mléko změnili na klasicky Kendamil. Trvalo týden, kdy Tadeášek byl usměvavé miminko, které se pak změnilo v utrápené a křečovité miminko. Doktorka nám psala i recepty na speciální mlíčka, nepomohlo. Nakonec jsme nečekali, koupili klasický Nutrilon a jsme spokojené miminko, až na občasné ubliknutí, ale jak říkám. Těch mlíček je tolik, že se člověku nezavděčí snad žádné.


20.5 budou Tadeáškovi 2.měsíce, a proto tento článek. Mohu Vám předat naše zkušenosti a třeba i nějaké tipy.
Doma už jednoho syna mám, a tak by se předpokládalo, že mi to půjde levou zadní, ale bohužel. Měla jsem i takové stavy (v šestinedělí ), kdy jsem přítele musela stáhnout z práce, aby mi přijel domů pomoc, jinak bych to nedala. Ne fyzicky, ale psychicky. Byla jsem totálně vyčerpaná. Přišla jsem si jako šílená matka, která nic neumí, nic nezná.
Faktem je, že den co den se to začalo zlepšovat. Je potřeba, aby si vše sedlo. A opravdu jak se říká, po šestinedělí, jako když luskne a vše je jinak.

Tadeášek začal broukat, povídat, smát se. Ty dny byly hned krásnější, veselejší, a hlavně jsme byli furt venku, což ať se Vám zdá jako blbost, tak pro miminka je to to nejlepší!


Co jsem si na 10000% pamatovala, bylo jasná volna Vitamínu D! Pamatovala jsem si, že určitě nechceme Vigantol. Vigantol způsobuje koliky a problémy s bříškem. Nejsem jediná maminka, která to moc dobře ví. Na vigantol si stěžuje snad každá druhá maminka, a tak nemám pochopení pro pediatry, kteří si za tím, že vigantol je prostě třída tolik stojí, ale dobře. Zkoušela jsem Vitamím D od Terezie, ale ani ten nám nevyhovoval. Nastala tedy poslední možnost, a to vyzkoušet BioGaiu. Ano je to drahé jako prase, co si budem, ale co by jste pro své miláčky neudělali, když vidíte, jak jsou spokojení.


Co se nám taky hodně osvědčilo, tak na prdíky a úlevu od bolesti bříška kapičky BabyCalm. Dáváme prozatím při každém krmení do lahvičky 10 kapiček. Myslím si, že zachvilku už je ani nebudeme potřebovat, protože když občas kapičky vynechám, tak Táda se jeví stále jako spokojené miminko. S bříškem už nemáme tolik problém, jako předtím (musím zaklepat).

Kdybych měla shrnout náš 1.měsíc života, tak ano ze začátku to bylo náročné, ale jak říkám padne den po šestinedělí, a jakoby se Vám v postýlce probudilo úplně jiné miminko. 

Mějte se fajn M.


3 komentáře

  1. Já se zatím v doplňcích pro mimča moc neorientuji. Jsem zatím jen "tetička", co nosí starším prckům ovocné kapsičky a pak ještě starším brumíky :D

    Somethinghibgbykate

    OdpovědětVymazat
  2. Moc a moc ze srdce gratuluji! Musí to být nepopsatelný pocit štěstí a přeji vám jen hodně štěstí a zdraví! :))

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za Váš čas, který jste věnovali tomuto komentáři :-)